Ta 30 letnia szlumbergera imponuje wyglądem i rozmiarami

Ta 30 letnia szlumbergera imponuje wyglądem i rozmiarami

Szlumbergera (zwana często grudnikiem), zadziwia nie tylko ze względu na swój zimowy aspekt i przypadający wtedy okres kwitnienia, ale również na fakt, że jest to roślina, która potrafi być rośliną wręcz wielopokoleniową i osiągać długi okres. Przykładem może być prezentowany poniżej przepiękny okaz. Zobacz jak prezentuje się ponad 30 letni okaz grudnika, który wręcz zachwyca swoim wyglądem!

Zobacz jak wygląda ponad 30 letni okaz grudnika

@the_plantrescuer Big old Christmas Cactus #cactus #christmas #christmastiktok ♬ Sensual Seduction - Snoop Dogg

Osoby komentujące film zdają się być również pod wrażeniem tego okazu! Część osób w dodatku potwierdza, że rośliny te potrafią być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Informacje o szlumbergere

Szlumbergera to roślina preferująca stanowiska pół-cieniste, wymagająca umiarkowanego podlewania. Jej naturalnym środowiskiem są wilgotne lasy Brazylii, gdzie rośnie jako epifit na drzewach.

Epifity to rośliny rosnąca na innej roślinie, ale zazwyczaj nie prowadząca pasożytniczego trybu życia

Co interesujące, krótki dzień i niższe temperatury w okresie jesienno-zimowym skutkują pojawieniem się charakterystycznych kwiatów, dzięki którym szlumbergera zyskuje na popularności jako ozdoba świątecznych domów. Szczególnie w grudniu, gdy to jest czas kwitnienia, staje się centrum uwagi jako żywy symbol nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dzięki właściwej pielęgnacji może osiągać znaczące rozmiary i wiek, co tylko potwierdza okaz prezentowany na filmie.

Produkty do ogrodu