Ta 30 letnia Szlumbergera zachwyca wyglądem i rozmiarem

Ta 30 letnia Szlumbergera zachwyca wyglądem i rozmiarem

Szlumbergera, potocznie nazywana kaktusem bożonarodzeniowym, zadziwia nie tylko ze względu na swój świąteczny aspekt i przypadający wtedy okres kwitnienia, ale również na fakt, że jest to roślina, która potrafi osiągać na prawdę długi okres życia czego przykładem jest prezentowany okaz. Warto przekonać się jak prezentuje się ponad 30 lat Szlumbergera w porównaniu do typowego średniego okazu zakupionego np. w sklepie. 

Wideo: jak wygląda 30 letni okaz Szlumbergery?

@the_plantrescuer Big old Christmas Cactus #cactus #christmas #christmastiktok ♬ Sensual Seduction - Snoop Dogg

Informacje o Szlumbergerze

Szlumbergera to roślina preferująca stanowiska pół-cieniste, wymagająca umiarkowanego podlewania. Jej naturalnym środowiskiem są wilgotne lasy Brazylii, gdzie rośnie jako epifit na drzewach.

Epifity to rośliny rosnąca na innej roślinie, ale zazwyczaj nie prowadząca pasożytniczego trybu życia

Co interesujące, krótki dzień i niższe temperatury w okresie jesienno-zimowym skutkują pojawieniem się charakterystycznych kwiatów, dzięki którym Szlumbergera zyskuje na popularności jako ozdoba świątecznych domów. Szczególnie w grudniu, gdy to jest czas kwitnienia, staje się centrum uwagi jako żywy symbol nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dzięki właściwej pielęgnacji może osiągać znaczące rozmiary i wiek, co tylko potwierdza okaz prezentowany na filmie.