Genialny trik na samo-nawadnienie roślin podczas Twojej nieobecności

Genialny trik na samo-nawadnienie roślin podczas Twojej nieobecności

Zastanawiasz się, jak zapewnić swoim roślinom doniczkowym odpowiednią wilgoć i nawodnienie podczas Twojej nieobecności w domu? Musisz wyjechać, ale martwisz się, że rośliny zwiędną? Jedna z internautek pokazała bardzo sprytny i genialny sposób na to, jak zachować przez okres nieobecności w domu rośliny ciągle nawodnione wykorzystując do tego tylko bawełniany sznurek i naczynie z wodą.

Obejrzyj jak stworzyć system nawadniający rośliny ze sznurka

Zobacz jak łatwo jest przygotować tę genialną w swej prostocie konstrukcję, która bazuje na bawełnianym sznurku i naczyniu z wodą dzięki czemu po dłuższej nieobecności w domu twoje rośliny będą nadal nawodnione i pełne życia. 

@selfcareplants Self-watering hack while on vacation! #wickmethod #planttiktok #plantsoftiktok #planttok #indoorplants #selfwatering #fyp #xyzbca ♬ Summer - Instrumental - Devinney

Wystarczy użycie zwykłego sznurka bawełnianego. Garnek jak i poziom wody w nim musi znajdować się nieco wyżej (lub niemalże na podobnej wysokości) jak doniczki z roślinami. Sznurek włożony do garnka musi mocno dotykać dna . Następnie włóż drugi koniec sznurka tak głęboko jak to możliwe do gleby w doniczce. To tyle! Jak zaznacza sama autorka filmu można w ten sposób nawodnić wiele roślin umieszczonych obok naczynia. Jak można sprawdzić w komentarzach metoda wydaje się sprawdzona i działa u wielu osób!

Należy pamiętać, by sam pojemnik z wodą nie był za wysoko umiejscowiony ponieważ może to doprowadzić do zbyt obfitego sączenia się wody ze sznurka co może z kolei prowadzić do przelania rośliny a to do gnicia korzeni.