Nie uwierzysz, ale to etui do telefonu możesz posadzić i wyrosną kwiaty

Nie uwierzysz, ale to etui do telefonu możesz posadzić i wyrosną kwiaty

Większość etui do telefonów jest wykonana z różnych tworzyw sztucznych, których nie można skutecznie poddać recyklingowi ani ponownie wykorzystać. Są one masowo wyrzucane, gdy tylko stracą kolor lub ulegną uszkodzeniu co rzecz jasna ma niemałe znaczenie dla naszej planety. Istnieją realnie tylko dwa sposoby na pozbycie się zdecydowanej większości plastikowych pokrowców do telefonów na rynku: wywiezienie ich na wysypisko śmieci lub spalenie. W obu tych przypadkach osłony nie są poddawane recyklingowi. Na ten moment niewiele firm naprawdę przywiązuje wagę do tego aspektu, ponieważ osłonki muszą być produkowane tanio i masowo. Jak się okazuje, są jednak producenci, którzy traktują ekologię bardzo poważnie, tworząc rewolucyjne etui do telefonów, które po zakończeniu swojego życia, możesz zasadzić w ziemi, by z czasem wyrosły z niego rośliny i kwiaty!

 

Niezliczone ilości plastiku produkowane co roku

Jak podaje włoska firma iGreen szacunkowo każdego roku na całym świecie sprzedaje się około 1 miliarda pokrowców do telefonów. Prawie wszystkie plastikowe pokrowce zawierają około 20 gramów plastiku nienadającego się do recyklingu. Generuje to ponad 20 tysięcy ton plastiku każdego roku tylko po to, by wytworzyć pokrowce na smartfony (plastiku, którego rozkład trwa średnio 500 lat).

Ekologiczne etui do telefonu, które możesz zasadzić po zużyciu

 

Pokrowiec na telefon jest wykonany z pełni kompostowalnego i opatentowanego materiału. Materiał, z którego etui jest wytworzone, zawiera nasiona, a po umieszczeniu w glebie ulega rozkładowi, uwalniając nasiona znajdujące się w środku. Jak podaje producent: etui jest dostępne w 3 kolorach (zielonym, jasnoniebieskim i żółtym). Każdy kolor odpowiada innym nasionom:

  • Zielony to bazylia
  • Jasnoniebieski to nasiona niezapominajek
  • Żółty to nasiona stokrotki

Materiał użyty przez producenta jest oparty na skrobi kukurydzianej, która umożliwia odżywianie nasion obecnych w pokrywie, gdy zostaną one posadzone w ziemi. Materiał jest w 100% naturalny, a barwniki, które są użyte do kolorów, stanowią zaledwie 0,2% materiału i są oparte na naturalnych składnikach.

Jak posadzić etui po zużyciu?

Zgodnie z instrukcją producenta gdy żywotność etui chroniącego telefon dobiegnie końca:

  1. Zdejmij je i weź np. doniczkę
  2. Posadź je pod kątem 30 stopni, upewniając się, że wewnętrzna strona osłony jest wystawiona do góry
  3. Wystaw na słoneczne miejsce, podlej i dodaj "szczyptę" miłości. 
  4. Poczekaj kilka tygodni i obserwuj, jak Twoja roślina kwitnie!

Zdjęcia: firma iGreen

Produkty do ogrodu